Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
  Duyuru Grntleme
 TOPLUMSAL DAYANIÅžMA VE MÄ°LLÄ° DÄ°RENÄ°Åž GÃœNÃœMÃœZ  29.01.2019-12:15

29 Ocak 1988 tarihinde Batı Trakya Müslüman Türkleri, yıllarca maruz kaldığı deÄŸiÅŸik haksızlıklara ve baskı politikalarına hep bir ağızdan “artık yeter!! dediÄŸi ve Yunan yetkililerince inkâr edilen “TÃœRK” varlığına sarılarak, sahip olduÄŸu haklarından en ufak bir taviz vermeyeceÄŸini tüm dünyaya gür sesiyle haykırdığı onurlu bir gündür. Milli direniÅŸin miladı olan 29 Ocak günü, yıllarca Türklüğümüzün inkar edildiÄŸi, Müftülük makamları iÅŸgal altında olduÄŸu ve Batı Trakya Türklerinin inanç özgürlüğüne vurulan darbenin bir sonucu olarak tarihe geçmiÅŸtir. Bugün dahi 240 imam yasasının çıkarılmasıyla camilerimizi de kontrol altına almak suretiyle ibadet özgürlüğümüzü tamamen kısıtlamak istenmektedir. Yine son dönemde seçilmiÅŸ müftülerimizi ve diÄŸer kuruluÅŸ baÅŸkanlarını yargı önüne çıkarılmaları da  baskıların  yeniden ve daha ÅŸiddetli bir ÅŸekilde hortladığını görmekteyiz.

İşte 29 Ocak, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığının milli kimliğinin inkarı ve dini ve eğitim alanındaki haksız uygulamalardan dolayı Yunan devletinin protesto edildiği gündür. Böyle bir tarihi günü, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü kısıtlama ve insan hakları ihlâllerine karşı verdiği onurlu mücadelenin milâdı olarak anmaya devam edecektir.

Batı Trakya Müslüman Türk Toplumu olarak üzerimize düşen görev, sorumluluk bilinci içinde birlik ve dirliÄŸimizi korumaktır. Åžunu hiçbir zaman unutmayalım ki, biz Müslüman Türk toplumuyuz. Bizi böyle bir toplum  yapan; yani öteki toplumlardan farklı kılan ÅŸey, kendimize ait olan dilimiz, tarihimiz, dinimiz, gelenek ve göreneklerimiz, folklorumuz, kısacası millî ve dinî deÄŸerlerimizdir. Bizi ayakta tutan bu deÄŸerlerimize sımsıkı sarıldığımız takdirde Batı Trakya’da Müslüman Türk olarak varlığımızı sürdürmemiz mümkün olur. Rabbim birlik ve beraberliÄŸimizi daim etsin.

29 Ocak günü, toplumumuz için bir dönüm noktasını oluÅŸturmaktadır. Yıllar geçse de unutulmaması ve unutturulmaması gereken bir gündür. Bu tarihi gün Batı Trakya  Müslüman Türk Azınlığının hak arama mücadelesinin onurlu bir sayfasıdır. Bu vesileyle 31’nci yıldönümünü andığımız “29 Ocak Milli DireniÅŸ Günümüz” kutlu olsun.Ahmet METE
İskeçe Müftüsü


Bu duyuru 762 kez grntlenmitir...

Btn Duyurular iin buraya tklaynz...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017