Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 İSMAİL MAHALLEDE HATİM MERASİMİ COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ  21.06.2011-18:59
Ilıca'nın İsmail Mahalle Yaylasında İskeçe Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren İsmail Mahalle Kur'an Kursunun hatim merasimi 19 Haziran 2011 Pazar günü gerçekleşti.

18 Haziran Cumartesi günü de İskeçe Vaaz ve İrşad Ekibi Başkanı Sunay Uzun'un katıldığı kalabalık bir cemaatle dua ve tekbirlerle İsmail Mahalle yaylasında kurbanlar kesildi.
İsmail Mahalle Kur'an Kursu öğretmeni Ahmet Karaahmet'in yetiştirdiği 11 öğrencinin hatim merasim töreni yapıldı. Hatim merasimine katılan İskeçe Müftümüz Ahmet Mete yaptığı konuşmasında Batı Trakya Müslüman Türk azınlığı olarak birlik ve beraberlik çerçevesinde hareket etmemiz gerektiğini dile getirdi. Ayrıca çocuklarımızın eğitimi konsunda önem verilmesi gerektiğine de vurgu yaptı. Sözlerine şöyle devam etti: "Biz müftülük olarak eğitim konusunda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. İşte önümüzde Temmuz ayının ortasında fakir öğrencilere yönelik kermes düzenliyoruz. Bu konuda desteğinizi bekliyoruz."

Hatim merasimine Müftümüz Sayın Ahmet Mete'nin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu Konsolos Muavini Sayın Murat Sezgin de anlamlı bir konuşma yaptı, o da eğitim konusuna işaret etti. Bunun yanı sıra; Eyalet Başkan Yardımcısı Sayın İrfan Uzun, Mustafçova Belediye Başkanı Sayın Mustafa Cukal da birer selâmlama konuşması yaptılar. Etkinliğe ayrıca; Muzaffer Salihoğlu Ortaokul ve Lisesi Sahibi adına Rıza Kırlıdökme ve bu lisenin öğretmenleri, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İskeçe Şubesi Müdürü Sayın Ömer Çay, Bulgaristan'dan ve etraf köylerden gelen kalabalık bir cemaat katıldı.

Share |
Bu yazı 4482 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır 2007-2017