Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 A Ç I K L A M A  21.11.2011-00:57
11 Kasım 2011 Pazar akşamı İskeçe Türk Birliği’nin İskeçe Sünne Mahallesi Camiin’de insanlık adına düzenlediği mevlit merasiminden dolayı İskeçe Türk Birliği Başkanı ve Yöneticilerini bu anlamlı çalışmaları için tebrik ederim. Fakat her halükârda azınlığımızı ezmek ve çalışmalarını baltalamak için faaliyet gösteren karanlık güçler rahat durmamış ve yukarıda zikrettiğimiz mevlit merasimini provake etmek için elinden geleni yapmışlardır.

Batı Trakya Müslüman Türk’ü adına şu gerçeği unutmamak lazımdır: Yunanistan’ın iç savaş döneminde andartlık zamanında Batı Trakya Müslüman Türk Azınlık fertleri hiçbir zaman kardeşlerin arasına girmemiş ve her zaman için barış ve hoşgörü tarafını tutmuştur. Şimdi de bu tutumumuz değişmemiş, ister Arnavut, ister Kürt, ister Arap hangi ırktan olursa olsun bütün Müslümanlar bizim için din kardeşimizdir. Din kardeşimiz olmayanlar da dostlarımızdır. Biz Batı Trakya Müslüman Türk’ü olarak bizler farklı din ve kültürlerin içinde her zaman için karşılıklı saygı ve hoşgörü çerçevesinde huzurlu ve barış ortamında hayatımızı sürdürmek için mücadele verdik ve vermeye devam ediyoruz.

Lakin yukarıda saydıklarımızın dışında; insanlığı karanlığa gömenlerin, katledenlerin, kardeşliği, dostluğu bozanların, barış ve huzur ortamını tehdit edenlerin ise her zaman karşısında olduk ve bu gibi şer odaklarını tel’în ettik. Çünkü biz Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olarak asla zulmün yanında olmadık ve olmayacağız. Bu vesileyle İskeçe Türk Birliği’nin 11 Kasım’da Anavatan Türkiye’de şehit düşen Mehmetçiğin ve Van depreminde hayatını kaybedenlerin ruhlarına ithafen tertiplediği mevlit merasimini provake etmeye çalışan, barış ve huzur ortamını istemeyen o şer odaklarını şiddetle kınar, kardeşliği ve dostluğu tehdit eden bu tür çirkin tutum ve davranışların tekrarlanmamasını temenni ederim.


İskeçe Müftüsü
Ahmet METE


Share |
Bu yazı 3326 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır 2007-2017