Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 KETENLİK’TE HATİM TÖRENİ  23.05.2012-22:45
Balkan Kolu köylerimizden Ketenlik’te 19 – 20 Mayıs tarihlerinde coşkulu kurban ve hatim törenleri gerçekleşti. 19 Mayıs Cumartesi günü Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu’nun yaptığı dua ile kurbanlar kesildi. 20 Mayıs Pazar günü de Ketenlik Kur’an Kursu öğretmenleri; Fatma İmam, Hasan Peçenek, Hüseyin Karahus, Hasan Kalfa, Fehmi Palazlı, Sami İsmailko, İdris Dangala ve Emine Abdullah’ın gözetiminde gerçekleşen hatim töreni katılımcılara coşkulu anlar yaşattı. Çocukların düzgün Kur’an kıraatleri ve güzel şiir okumaları dikkatlerden kaçmadı.

Törene kalabalık halkın yanı sıra şeref konukları olarak; Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç, Müftümüz Ahmet Mete, Milletvekilimiz Hüseyin Zeybek, Bölge Genel Sekreter Yardımcısı İrfan Uzun, Belediye Başkanı Mustafa Cukal, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara, T. C. Ziraat Bankası İskeçe Şubesi Müdürü Ömer Çay, Sabık Milletvekilleri ve İstanbul İsmail Ağa Kur’an Kursu Müdürü Mahsun Vanlıoğlu katıldılar.

Müftümüz Ahmet Mete yaptığı hatim duasının ardından yaptığı kısa konuşmasında; Kur’an Kursu hocalarını ve öğrencileri tebrik etti ve birlik ve beraberlik üzerinde durarak, birlik ve beraberliği lafta değil pratikte yaşamak ve göstermek gerektiğini dile getirdi.

Share |
Bu yazı 4396 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır 2007-2017