Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 MİZANLI’DA HATİM TÖRENİ  23.05.2012-22:49
Bu hafta sonu Mizanlı’da gerçekleşen kurban kesimi ve hatim merasimine çok sayıda halkımız katıldı. 19 Mayıs Cumartesi günü Müftümüz Sayın Ahmet Mete’nin katılımıyla dualar eşliğinde kurbanlar kesildi.

20 Mayıs Pazar günü Kur’an Kursu öğrencilerinin icra ettikleri hatim töreni çok güzel bir ortamda kalabalık bir halk katılımıyla coşkuyla gerçekleşti. Törene halkın yanı sıra şeref konukları olarak; Müftümüz Ahmet Mete ve Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu adına Ramadan Duban, Milletvekilimiz Hüseyin Zeybek, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara, Türkiye’den Balkanlar Konfederasyonu Asbaşkanı, İstanbul İsmail Ağa Kur’an Kursu Müdürü Mahsun Vanlıoğlu ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkez Üyesi Musa Yurt sabık milletvekilleri katıldılar.

Müftülüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Mizanlı Kur’an Kursu Öğretmenleri Cemali Korme ve Mustafa İmam’ın gözetiminde hatim merasimini gerçekleştiren öğrenciler, katılımcılara coşkulu anlar yaşattı. Törenin başında Müftümüz Ahmet Mete kısa bir konuşma yaparak Kur’an Kursu hocalarını ve çocukları tebrik etti ve aileleri uyararak bundan böyle de çocuklarının eğitimlerine devam etmeleri gerektiğini dile getirdi. Daha sonra Müftü Efendi, aynı gün Ketenlik’te de yapılan hatim merasimine katılmak üzere Mizanlı’dan ayrıldı.

Törenin ardından Mizanlı Müslüman Türk halkının hazırladığı pilâvlar ikram edildi.

Share |
Bu yazı 4018 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır 2007-2017