Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 ŞAHİN’DE HATİM MERASİMİ  29.05.2013-13:01
İskeçe Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Şahin Kur’an Kursu öğrencilerinin icra ettikleri hatim töreni, 26 Mayıs Pazar günü gerçekleşti.

Hatim Etkinliği’ne başta T.C.Gümülcine Muavin Konsolosu Alper Atak ve konsolosluk çalışanları, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Cukal, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kurt, eski milletvekilleri Çetin Mandacı ve Ahmet Faikoğlu, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğr. Üyeleri, DEB Partisi yöneticileri, basın ve kalabalık cemaat katıldı.

İskeçe Müftüsü Ahmet Mete yaptığı konuşmada hatim yapan öğrencileri ve onları yetiştiren hocalarını ayrıca anne babaları tebrik ettikten sonra, kısaca şu mesajı verdi: “Öncelikle toplum olarak birlik ve beraberlik konusunda hepimiz gayret sarfetmeliyiz. Her daima farklı platformlarda da birlik ve beraberliğimizi gösterelim. 240 İmam yasasına dikkat edelim yasanın uygulanmasına geçit vermeyelim. Yunanca üzerinde Kuran-ı Kerim eğitimi verecek 90 kişinin kadroya alınacağı haberleri basından okuyoruz. Bu konuda da bilgi sahibi olmanızı istiyorum. Aramıza Anavatan Türkiye’den katılan misafirlerimizi de hoşluyorum. Kendilerinin buralara gelip bizleri ziyaret etmesi bize moral vermektedir.”

Törenin ardından Şahin Müslüman Türk halkı tarafından katılan cemaate pilâv ve ayran ikram edildi.

Müftü Efendi, hatim merasiminden sonra İskeçe Türk Birliği Gökçepınar Biçki – Dikiş ve Nakış kursunun yılsonu sergisine katılıp, ardından vefat eden Millet Gazetesi sahibi Cengiz Ömer’in dedesinin cenazesine katıldı.Share |
Bu yazı 3344 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır 2007-2017