Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 KETENLİK HATİM MERASİMİ  13.05.2014-14:58
11 Mayıs Pazar günü İskeçe Balkan Kolu\'nun en büyük köylerimizden biri olan Ketenlik Kur’an Kursunun düzenlediği hatim merasimi kalabalık bir cemaatin katılımıyla büyük coþkuyla gerçekleþti. 10 Mayıs Cumartesi günü de Müftümüz Sayın Ahmet Mete’nin de katıldığı kurban kesme töreni yapıldı.

Müftülüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Ketenlik Kur’an Kursunun Pazar günkü hatim törenine etraf köylerden, İskeçe’den ve Türkiye’den gelen çok büyük bir kalabalığın yanı sıra, Faziletli Müftümüz Ahmet Mete, Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Baþkonsolosu Sayın Osman İlhan Þener, Milletvekilimiz Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediye Baþkanı Mustafa Cukal, İskeçe Türk Birliği Baþkanı Ramadan Nizam, Türkiye’den Tuzla Kaymakamı Sayın Ali Rıza Çalıþır, Belediye Baþkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan ve beraberindeki heyet, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İskeçe Þubesi Müdürü Ömer Çay, DEB Partisi Baþkan Yardımcısı Ozan Ahmetoğlu, Atina’dan gelen Yunanistan Müslümanlar Birliği Baþkanı Naim Elghandur ve Müslüman eþi Yeþiller Partisi AP Milletvekili Adayı Anna Stamu ve 18 Mayıs’tas yapılacak olan yerel seçimlerde aday olanlar da yer aldı. Müftü Efendi günün anlamın ve önemini belirten bir konuþma yaptı. Müftü Efendi konuþmasında; öğrenci ve hocaları tebrik etti, ve Kur’an Kurslarının önemine iþaret etti. Ayrıca 18 Mayıs’ta yapılacak olan yerel seçimlere de değinerek aday olanları tebrik etti ve seçimlerin sükûnet içinde geçip Batı Trakya için hayırlı olmasını diledi. Müftü Efendi’nin konuþmasının ardından, Milletvekilimiz, Mustafçova Belediye Baþkanı, törene Türkiye’den misafir olarak katılan heyet adına Tuzla Kaymakamı ve Baþkonsolosumuz birer selamlama konuþması yaptılar. Törenin ardından pilâv ikramı yapıldı.

Hatim töreninde ayrıca 30 yılı aþkın Ketenlik Kur’an Kursundan hizmet vermiþ olan ve emekliye ayrılan Hüseyin Karahus Hocamıza Müftü Efendi tarafından plaket takdim edildi.Share |
Bu yazı 3506 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her HakkΙ Saklıdır 2007-2017