Ana Sayfa
 

Ana Sayfa

|

Download

|

Linkler

|

Sitemizi Giriş sayfanız olarak ayarlayın

Sitemizi Favorilerinize Ekleyin

Bize Ulaşın

|

İskeçe Din Görevlileri   |   İskeçe Müftüsü   |   Müftü Yardımcıları
Etkinlikler...
Sitemizde yayınlanan haberlere bu bölümden ulaşabilirsiniz...
İskeçe'de ve İskeçe köylerinde bulunan camilere buradan ula&şabilirsiniz...
İskeçe iline bağlı köylerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz...

 menu
 

İskeçe Müftülüğü

Tel: 2541065612
Faks: 2541028775

E-Mail: iskecemuftulugu@hotmail.com

 Esmaü'l Hüsna

 
 
 
 
 Gökçeler'de Mahya Etkinliği  12.08.2010-12:18
8 Ağustos 2010 Pazar tarihinde İskeçe ili yaka bölgesi köylerinden Gökçeler köyünde önemli bir mahya etkinliği düzenledi.

Yoğun kalabalığın gözlendiği mahya merasiminde, köy halkının düzenli ve organizeli çalışması dikkatlerden kaçmadı.

Etkinliğe katılan İskeçe Müftüsü ve Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı Ahmet METE, yaptığı konuşmasında önemli noktalara değindi. Müftü Mete konuşmasında;

"Toplum olarak her daima birlik ve beraberlik anlayışına muhtaçız. Özellikle şu yaşadığımız dönemlerde birlikteliğe daha çok ihtiyacımız var. Önümüzde gelen mubarek Ramazan ayında da bunu daha çok pekiştirmemiz gerekir. Aksi söz konusu olunca azınlığımızın bölünmesi demektir. Bölünmesi ise yok olması manasına gelmektedir. Buna çok dikkat etmeliyiz.

Unutmayalım ki, azınlığımızı garanti altına Lozan Antlaşması'nı da göz ardı edemeyiz. Lozan antlaşması her daima azınlığımızın haklarını garanti altına alan bir antlaşmadır. Bizler bugüne kadar Avrupa Birliği çatısı altında faliyet gösteren bütün örgütlere Lozan Antlaşması ile kazanılmış hakların iadesi için mücadelesini verdik. Bundan sonra da bu mücadelemiz devam edecekti.

Son olarak, bu güzide etkinliği düzenleyen köy halkını ve mütevelli heyetini tebrik eder, çalışmalarına başarılar dilerim."

Mahya etkinliği gününde, misafirlere pişirilen pilavlar ve ayran ikram edildi.

Mahya etkinliğine, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç ve Konsolosluk Ataşeleri, İskeçe Müftüsü ve Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı Ahmet METE, İskeçe Milletvekili Çetin Mandacı, İl Meclis Üyeleri, İskeçe Belediyesi Eşitlik Listesi Başkanı Hüseyin Bandak ve Liste Üyeleri, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş ve üyeleri, İskeçe Türk Birliği yönetim kurulu üyeleri ile bir çok davetli katıldı.
Share |
Bu yazı 4875 kez görüntülenmiştir...

Bütün haberler için buraya tıklayınız...

 BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ
Her Hakkı Saklıdır 2007-2017