İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

ŞAHİN VAKIF HEYETİ VE ŞAHİN GENÇLİĞİNDEN DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZE YARDIM

28-02-2023

ŞAHİN VAKIF HEYETİ VE ŞAHİN GENÇLİĞİNDEN DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZE YARDIM

 

Faziletli Müftümüz Mustafa Trampa’nın öncülüğünde, İskeçe bölgesindeki gençler köylerindeki derneklerle işbirliği içerisinde kermes etkinlikleri düzenleyerek depremzede kardeşlerimize yardım toplamaya devam ediyor.

Faziletli Müftümüz Mustafa Trampa’nın öncülüğünde, ilk olarak Şahin Eğitim ve Kültür Derneği bünyesinde Genç Müftülük Şahinli soydaşlarımız 11 Şubat Cumartesi günü bir kermes organizasyonu düzenledi.

Mustafçova köyünde 12 Şubat Pazar günü köy meydanında Genç Müftülük Mustafçova soydaşlarımız ve buradaki halk dernekleriyle işbirliği içerisinde kermes düzenleyerek anlamlı bir organizasyona imza attı.

Benzer şekilde Genç Müftülük Koyunköylü soydaşlarımız dernekleriyle işbirliği içerisinde 12 Şubat Pazar günü Koyunköy Camii avlusunda başarılı bir kermes düzenledi. Bu doğrultuda, Ketenlik Gençlik Derneği 18-19 Şubat Cumartesi ve Pazar günü başarılı bir kermes organizasyonuna imza atarak depremzedeler için hayırda yarıştı.

26 Şubat Pazar günü Şahin Vakıf Heyeti ve Şahin gençliğinin gayretiyle depremzede kardeşlerimize yönelik büyük çaplı bir kermes düzenlenerek hayırlı bir organizasyona imza atıldı.

Daha önce Şahin, Mustafçova, Koyunköy ve Ketenlik kermeslerinde toplanan meblağlar Müftümüz Mustafa Trampa’ya teslim edildi.

Şahin Vakıf Heyeti ve Şahin genç soydaşlarımızı temsilen depremzede kardeşlerimize yönelik düzenlenen kermeste toplanan meblağ, 28 Şubat 2023 Salı günü Müftümüz Mustafa Trampa’ya teslim edildi. Müftümüz Trampa, Şahin Vakıf Heyeti Üyeleri’ni ve Şahin gençliğini bu davranışlarından ötürü tebrik ederek teşekkür etti.