İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

‘KADINA UMUT TOPLUMA HAYAT’ PROJESİ DEVAM EDİYOR

06-03-2023

‘KADINA UMUT TOPLUMA HAYAT’ PROJESİ DEVAM EDİYOR

 

İskeçe Müftülüğü ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’nin birlikte yürüttüğü “Kadına Umut Topluma Hayat’’ projesinin dokuzuncu buluşması, 8 Mart 2023 Çarşamba  günü olacaktır.

Hatırlanacağı üzere, geçen yıl “Balkan Kolunda Kadın Olmak” ismiyle gerçekleşen proje bu yıl “Kadına Umut Topluma Hayat’’ ismiyle gerçekleşiyor. Batı Trakya Müslüman Türk Azınlık kadınının sosyal hayata daha çok katılmasını amaçlayan proje çerçevesinde projeye katılan bayanlar her hafta farklı konu ve uzmanlarla bir araya gelecektir. Proje çerçevesinde seçilen kitapları okuyan bayanlar projenin sonunda okudukları kitapların yazarlarıyla buluşacaktır. Yaklaşık 10 hafta süren projenin sonunda kültürel bir gezi ile program nihayete erecektir. Geçen yıl İskeçe’nin Şahin, Ketenlik ve Gökçepınar köylerinde gerçekleşen projeye bu yıl Paşevik, Elmalı ve Koyunköy’de devam edilecektir.

“Kadına Umut Topluma Hayat’’ projesi, 8 Mart 2023 Çarşamba günü Peşevik’te saat 12:30’da, aynı gün Elmalı’da saat 14:30’da, Koyunköy’de ise saat 19:30’da gerçekleşecektir. Projenin dokuzuncu hafta konuşmacıları, İskeçe Müftülüğü İlâhiyatçı Vaize Betül Abdullah ve Kadın doğum uzmanı Selma Giroğlu’dur.

 Etkinliğe bütün Batı Trakya Müslüman Türk Kadınları davetlidir.