İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

ÇOCUK VE GENÇLİK İFTARLARININ SEKİZİNCİSİ BEYKÖY CAMİİ’NİN BAHÇESİNDE BÜYÜK BİR COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ

17-04-2023

ÇOCUK VE GENÇLİK İFTARLARININ SEKİZİNCİSİ BEYKÖY CAMİİ’NİN BAHÇESİNDE BÜYÜK BİR COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ

 

İskeçe Müftülüğümüz, Ramazan ayı nedeniyle İskeçe Merkez, Balkan, Yaka ve Ova genelinde “Çocuk ve Gençlik İftarları” düzenliyor. Genç ve çocuklara yönelik iftarların sekizincisi 16 Nisan 2023 Pazar akşamı Beyköy Camii’nin bahçesinde düzenlendi. Beyköy Camii’nin bahçesinde yapılan iftara Ova bölgesi çocukları ve Genç Müftülük Ova Gençleri katılarak birlik ve bereberlik içerisinde iftar etmenin mutluluğunu yaşadılar. Akabinde, hep birlikte Rabbimize yönelerek akşam namazını eda ettiler.

İskeçe iline bağlı Beyköy çocuk ve gençlik iftarı programına Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu sn. Aykut Ünal’ı temsilen Muavin Konsolos Barış Çulha, İskeçe Müftümüz Mustafa Trampa, Müftü Yardımcımız Ahmet Hraloğlu, İskeçe Müftülüğü din görevlileri, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlık temsilcileri ve Gençlik iftarlarına katkı sağlayan Şahinli iş insanları iştirak etti.

İskeçe Müftü Yardımcımız Ahmet Hraloğlu’nun iftar duasını yapmasının ardından faziletli Müftümüz Mustafa Trampa selamlama konuşması yaparak gençlerle iftar programlarında bir arada olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. Daha sonra, Beyköy Camii’nde çocuklar, gençler ve buraya akın eden soydaşlarla birlikte Teravih namazı kılındı.

“Çocuk ve Gençlik İftarları”nın ilki 24 Mart Cuma akşamı Şahin köyünde, ikincisi 25 Mart Cumartesi akşamı Misvaklı’da, üçüncüsü 1 Nisan Cumartesi akşamı Paşevik’te, dördüncüsü  2 Nisan Pazar akşamı Mustafçova köyünde, beşincisi 8 Nisan Cumartesi Çınar Camii’nde, altıncısı 9 Nisan Pazar Ketenlik Yukarı Camii bahçesinde, yedincisi ise 14 Nisan 2023 Cuma Koyunköy Camii’nin bahçesinde gerçekleşmişti.