İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

MÜFTÜMÜZ TRAMPA “TÜRK’ÜN OYU TÜRK’E GİDECEK”

17-05-2023

MÜFTÜMÜZ TRAMPA “TÜRK’ÜN OYU TÜRK’E GİDECEK”

 


21 Mayıs’ta yapılacak seçimlere ilişkin AA’ya değerlendirmede bulunan Müftümüz Mustafa Trampa, Batı Trakya Türk Azınlığının sorunlarının Yunan Meclisinde ancak bir Türk milletvekili tarafından gündeme getirilebileceğine işaret etti. 

Müftülük, vakıflar ve eğitim gibi azınlığın kronikleşmiş sorunlarının bu sayede dile getirileceğini vurgulayan Müftümüz Trampa, "Konuşmalarımızda da dediğimiz gibi Türk’ün oyu Türk’e gidecek. Azınlığımızın oyu Türk vekillerimize gidecek. Eğer biz Batı Trakya Türk toplumu olarak Yunan Meclisine milletvekili gönderemezsek orada sesimizi duyurmamız mümkün olmayacaktır." ifadelerini kullandı. 

Batı Trakya’da düzenlenen hatim merasimlerine de değinen Müftümüz Mustafa Trampa, "Bu hatim merasimlerine azınlığımızın bütün idareci ve seçilmiş yöneticileri katılıyor. Burada gereken bütün mesajları verebiliyoruz halkımıza. Yeni gelişmeler olursa bunlar hakkında bilgilendirmeler yapıyoruz. En önemlisi ise bu etkinlikler büyük bir birlik ve büyük bir beraberlik içinde gerçekleşiyor. Köylülerimizle bir araya gelme fırsatı yakalıyoruz. Halkımızın dertlerini, sorunlarını dinleme imkanı buluyoruz." diye konuştu.