İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

KETENLİK KÖYÜNDE HATİM COŞKUSU YAŞANDI

11-06-2023

KETENLİK KÖYÜNDE HATİM COŞKUSU YAŞANDI

 

Müftülüğümüzün çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Ketenlik Köyü Kur’an Kursu’nun, 11 Haziran 2023 Pazar günü hatim merasimi gerçekleşti. 

Büyük bir coşkuyla gerçekleşen Ketenlik köyü hatim merasimine, faziletli Müftümüz Mustafa Trampa iştirak etti.

Ketenlik köyü hatim merasiminde, talebelerin Kur’an-ı Kerim tilâveti, okudukları şiir ve ilâhileri büyük beğeni topladı. Müftümüz Trampa, hatim töreninin ardından dua yaparak Ketenlik köyü din eğitimcilerini, öğrencilerini ve ailelerini tebrik etti ve başarılar diledi.

Ayrıca Müftümüz Trampa, hatim merasiminin ardından, uzun yıllar Kur’an Kursları’nda hizmet vermiş Fehmi Palazlı’ya ‘‘teşekkür plaketi’’ takdim etti.

Hatim törenine Müftümüz Trampa’nın yanı sıra, İskeçe Milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, Mustafçova Belediyesi ana muhalefet liste Başkanları Ahmet Kurt, Cemil Kabza, Mücahid Dükkancı, ve Önder Meçoğlu, Müftülüğümüzün Personel Şube Müdürü Mustafa Kamo ile Din Hizmetleri Şube Müdürü Rıdvan Topçu, Müftülüğümzün Din Görevlileri, Azınlığımızın önde gelen temsilcileri ile kalabalık halk topluluğu katıldı.

Ketenlik köyünde gerçekleşen hatim töreninde, öğle namazından sonra misafirlere geleneksel etli pilav ve ayran ikram edildi. 

10 Haziran Cumartesi günü Ketenlik’te kurban kesim töreni gerçekleşti. Ketenlik’teki kurban kesim törenine Müftülüğümüzü temsilen Vaiz Rıdvan Topçu katıldı.