İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

GÖKÇEPINAR’DA BAYRAM HAVASI

26-01-2024

GÖKÇEPINAR’DA BAYRAM HAVASI

 

       26 Ocak 2024 tarihinde Cuma günü Faziletli Müftümüz Mustafa TRAMPA ve beraberindeki heyet Cuma Namazında Gökçepınar Camiinde cemaatle buluştu. Bu buluşmada şeref misafiri olarak Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Sayın Aykut ÜNAL ve Muavin Konsolos Sayın Barış ÇULHA da yer alınca, bir bayram havası yaşandı. Cuma namazı öncesi vaaz veren Müftümüz, güncel konu olan Milli Direniş ve Toplumsal Dayanışma Günü olan 29 Ocak’lar üzerinde durdu, birlik ve beraberliğimize sahip çıkmakla ancak Müslümanlığımızı ve Türklüğümüzü koruyabileceğimize vurgu yaptı. Vaazdan sonra, onur konuğu olarak bugün ilk defa Gökçepınar köyünü ziyaret eden Sayın Başkonsolosumuzu Köy İmamı Erkan AZİZOĞLU cemaate takdim etti ve köylerine teşriflerinden dolayı kendisine köy halkı adına memnuniyetlerini ve şükranlarını sundu ve bir buket çiçek verdi. Başkonsolosumuz da bu sıcak karşılamadan dolayı teşekkür etti ve köy halkına kısa bir selamlama konuşması yaparak memnuniyetini ifade etti.

Cuma namazı sonrası misafirler camide halkla kucaklaştı ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra köy meydanında kahveler eşliğinde güzel sohbetin ardından Gökçepınar ziyareti sona erdi.

Gökçepınar ziyaretinde Müftü efendinin yanı sıra, Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Sayın Aykut ÜNAL ve Muavin Konsolos Sayın Barış ÇULHA, Milletvekilimiz Hüseyin ZEYBEK, Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet KURT, Mustafçova Belediye Başkan Yardımcıları Mithat KABUR ve Sami PALİKAR, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan AHMETOĞLU, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Dr. Hüseyin BALTACI,  DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahri BELÇO da yer aldı.