İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

EN ÜCRA KÖYLERİMİZDEN MEMKOVA’DA CUMA COŞKUSU

08-03-2024

EN ÜCRA KÖYLERİMİZDEN MEMKOVA’DA CUMA COŞKUSU

 

 8 Mart 2024 Cuma günü Faziletli Müftümüz Mustafa Trampa ile Müftü Yardımcımız Ahmet Hraloğlu, Mustafçova Belediyesine bağlı Balkan Kolunda yer alan en ücra köylerimizden cemaati azalan Memkova köyünü ziyaret ettiler. Onları köy halkı büyük coşkuyla karşıladı. Müftü Efendi Cuma namazı öncesi vaaz etti. Vaazında girmekte olan onbir ayın sultanı, Kur’an Ayı olan Ramazan’ın faziletinden bahsetti. Önümüzdeki Pazar akşamı ilk teravihi kılacağımız ve sahura kalkacağımızı hatırlatarak gündüzleri oruçlu geçireceğimiz bu ayda başta Kur’an Kerim okumamız, dua ve istiğfarda bulunmamız gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu. 

Cuma namazı sonrası halkla kucaklaşan Müftümüz ve Müftü Yardımcımız, bu sıcak ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ettiler ve köyden ayrıldılar.  

Müftümüz ve Müftü Yardımcımız Memkova dönüşünde Ilıca Yukarı Mahallesinde bir dizi ziyaretlerde bulundular. Burada Mütevellileri, emekli öğretmenleri ziyaret ettikten sonra en sonunda köy imamı Yüksel İmam’ın sağlık sorunları yaşayan herkesçe sevilen amcası İsmail İmam’ı evinde ziyaret ederek Allah’tan şifa dilediler. 

Ilıca Camiindeki ikindi namazını müteakip Kur’an Kursuna devam eden öğrencilerle görüşme imkânı oldu ve Faziletli Müftümüz Mustafa Trampa Ramazan öncesi çocuklarımıza hediyeler dağıttı. Müftümüz burada kendilerine Ramazan Ayını tebrik etti. Çocuklar da bu ziyaretten büyük sevinç duydular.

Ilıca’daki ziyaretlerde Müftü ve Müftü Yardımcımızı köy imamı Yüksel İmam, Ilıca Orta Mahalle imamı Nihat Muhtarküçük, Ilıca Aşağı Mahalle imamı Günel Şehrin de eşlik etti.

Mütevellilerin ve emekli öğretmenlerin ziyaretleri “Ulu Çınarlara Vefa Ziyareti” kapsamında yer aldıkları için, ayrıntılı bir şekilde ileriki tarihlerde teker teker yayınlanacaktır.