İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

GÖKÇEPINAR’DA İFTAR ETKİNLİĞİ COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ

25-03-2024

GÖKÇEPINAR’DA İFTAR ETKİNLİĞİ COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ

 

24 Mart Pazar günü, Balkan Kolunun Mustafçova Belediyesi’ne bağlı Gökçepınar köyünde verilen iftar coşkuyla gerçekleşti. 

İftar Programına Faziletli Müftümüz Mustafa Trampa ve değerli eşi Nadire Ömer Trampa’nın yanı sıra, Anavatanımız T.C. Gümülcine Başkonsolosu Sayın Aykut Ünal ve kıymetli eşi İlayda Ünal, İskeçe Milletvekillerimiz Hüseyin Zeybek ile Burhan Baran, DEB Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt ve Belediye Meclis Üyeleri, Eyalet Başkan Yardımcısı İrfan Hacıgene ve meclis üyeler, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu,   Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, Çınar Derneği Başkanı Cengiz Ömer  ile diğer birçok davetli iştirak etti.   İftarda ayrıca Anavatanımız T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Ramazan misafiri olarak gönderilen Kocaeli İl Vaizi Ebubekir Şahin hocamız da hazır bulundu. 

İftar sonrası Gökçepınar köyü İmam Hatibi Erkan Azizoğlu misafirleri selamlayarak köylerindeki davete icabet ettikleri için herkese teşekkür etti. İmam Azizoğlu Başkonsolos Aykut Ünal’a köyü adına bir buket çiçek takdim ederek kendisine “Kırmızı ve beyaz renkleri çok sevdiğinizi biliyorum. Bu sebeple bu renkte çiçekleri tercih ettik” dedi. 

İftar sonrası halkı selamlayan Müftümüz Mustafa Trampa da Gökçepınar’da olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Gökçepınar’da bu akşam tam bir birlik-beraberlik havası var. Bu çok güzel bir tablo, Allah birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin” dedi.

Son olarak Gökçepınar Müslüman-Türk cemaatini selamlayan Başkonsolosumuz Aykut Bey Gökçepınar köyünde olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek soydaşların birlik ve beraberliğinden kendilerinin de memnun olduğunu belirtti. Sevdiği renklerle kendisine hediye edilen çiçeklere de teşekkür etti.

İftar programı sona erdikten sonra, Türkiye’den gelen misafir hocamız Ebubekir Şahin yatsı-teravih namazına kadar vaaz verdi.