İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

FAZİLETLİ MÜFTÜMÜZ KADİR GECESİNDE KETENLİK’TE İHYA ETTİ

06-04-2024

FAZİLETLİ MÜFTÜMÜZ KADİR GECESİNDE KETENLİK’TE İHYA ETTİ

 


Faziletli Müftümüz Mustafa Trampa ve birçok davetli öncelikle Ketenlik Yukarı Mahalle Camii’ndeki iftar programına katıldı. İftara ayrıca; Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt, Eyalet Başkan Danışmanı Salih Yörük, Eyalet Meclis Üyeleri Fatih İsmailko ve İbrahim Amuçka, sabık Belediye Başkanları Mücahit Dükkancı ve Cemil Kabza, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahri Belço, BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Çınar Derneği Başkanı Cengiz Ömer, Müftü Yardımcımız Ahmet Hraloğlu, din görevlilerimiz ve birçok davetli iştirak etti.

Müftümüz Mustafa Trampa teravih namazı öncesi cemaate Kadir gecesi münasebetiyle vaaz verdi. Yaptığı konuşmada Ketenlik Müslüman Türk Cemaatine davetleri için teşekkür etti. Müftü Trampa önceki gün Edirne’de düzenlenen iftar programında görüştüğü Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın selamlarını iletti. Ramazan ayınca düzenlenen farklı program ve iftarlara soydaşlarımızın teveccüh gösterdiğini belirten Müftümüz, bu akşam Ketenlik köyünde olduğu gibi herkesin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesinin önemini vurguladı. 

Daha sonra söz alan Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt Ketenlik gençlerini hazırladıkları bu güzel iftar sofrası için teşekkür etti ve Kadir gecesini kutladı. İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu da cemaatin Kadir Gecesini kutlayarak 14 Nisan Pazar günü yapılacak olan İskeçe Türk Birliği seçimlerine tüm Ketenlik Türk halkını davet etti. Son olarak söz alan BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı da Haziran ayında yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerine DEB partisinin yeniden katıldığını belirterek bu anlamda birlik ve bütünlük içinde hareket etmenin ve gereken mesajın verilmesi gerektiğinin altını çizdi. 

Ketenlikli din görevlilerinin kıldırdığı Enderun Usûlü teravih namazı ile Kadri gecesi programı noktalandı.