İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

KETENLİK’TE HATİM TÖRENİ YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

20-05-2024

KETENLİK’TE HATİM TÖRENİ YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

 

9 Mayıs 2024 Pazar günü   Müftülüğümüz bünyesinde faaliyetini sürdüren Ketenlik Kur’an Kursu’nun düzenlediği hatim merasimi yoğun kalabalığın katılımıyla gerçekleşti.  

Ketenlik Yukarı Camii’nde düzenlenen hatim töreninde, Kur’an Kursu’nda görevli olan hocalarımız; Emine Abdullah, Ayşe Dükkancı, Rabia Topçu, İdris Dangala, Şaban Kurt, Hamza Karadayı, Levent İmam, Sezer Güvendar ve Sami İsmailko’nun titizlikle eğittiği ve törene hazırladığı öğrencilerimizin okuduğu Kur’an-ı Kerim, şiir ve ilahilerle sergiledikleri başarılı performans, törene katılan binlerce kişi tarafından büyük beğeniyle ve takdirle karşılandı. 

Hatim törenine katılan Müftümüz Mustafa Trampa hatim duasını ve açılış konuşmasını yaptı. Müftümüz Trampa Ketenlik köyünü, hocaları ve öğrencileri bu güzel etkinlikten dolayı tebrik ederek, birlik beraberliğin önemine değindi. Müftümüz ayrıca konuşmasında geçen hafta İstanbul’da görüştüğü Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Batı Trakya Türkleri’ne gönderdiği selamı ve sevgilerini iletti. 

Müftümüz Trampa’nın ardından Ketenlik’li Eyalet Meclis üyesi Fatih İsmailko ve DEB Partisi AP Milletvekili Adayı Yunus Topçu kısa birer selamlama konuşması yaptı. 

Daha sonra BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı, İTB Başkanı ve İskeçe Azınlık Ortaokul-Lisesi Encümen Heyeti Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Eyalet Başkan Yardımcısı İrfan Hacıgene, Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt ve İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek de günün anlamına binanen birer konuşma yaptı. 

Selamlama konuşmalarından sonra protokol üyeleri ve hatim yapan çocuklara çiçek hediye edildi. 

Hatim yapan bütün öğrenciler Filistinin zulüm altında olduğunu hatırlatan rozet takmaları dikkat çekti. 

Hatim töreninin ardından, öğle namazına müteakip, katılan binlerce Müslüman Türk halkına etli pilav ve ayran ikram edildi.

Törenden sonra DEB Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve bazı AP milletvekili adaylarıyla birlikte köy meydanında Ketenlikli soydaşlarla sohbet eşliğinde kahve içildi