İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

COVİD-19 SÜRECİNDE İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ ÇATISI ALTINDA TOPLANAN YARDIMLARA TEŞEKKÜR YAZISI

11-05-2020

COVİD-19 SÜRECİNDE İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜ ÇATISI ALTINDA TOPLANAN YARDIMLARA TEŞEKKÜR YAZISI

 

Sevgili Müslüman Türk Kardeşlerim,

Bu yıl Ramazan Ayı’nı bütün dünyayı etkisi altına alan ve bir çok insanın hastalanmasına ve binlercesinin ölümüne sebep olan coronavirüs (covid 19) salgını ile geçiriyoruz. Üç ayı aşkın bir süreden beri bütün insanlığa korku ve endişe saçan bu coronavirüsünün yayılmasını önlemek için büyük mücadeleler verildi. Bu çerçevede insanlar elbirliğiyle, yaşadıkları ülkelerine, hastanelere ve birçok işyerlerinin kapanmasına sebep olup da muhtaç duruma düşenlere ellerinden gelen yardımı yapmaya çalışmıştır ve halen çalışmaktadır.

Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olarak bizler de, bu salgının önlenmesinde katkı sağlamak için duyarsız kalmadık. Özellikle azınlığımızın değerli din görevlileri bu konuda büyük bir gayretin içine girip halkımızı kan bağışına ve maddi katkıya yönlendirirken, bizzat kendileri de yardım toplamıştır. Açılan bu yardım kampanyasına azınlık insanımızın da katkısıyla toplanan yardım, ülkemiz Yunanistan ve Anavatanımız Türkiye’nin ilgili kurumlarına hesaplarına yatırılmıştır.

Biz devletlerin ekonomilerini kurtaracak güce sahip değiliz, ancak bu sembolik yardımla bizim de mücedelede yer alıp başımızda olan ve bizi yöneten insanlarla refah ve huzur içinde beraber olabilecek güce sahip olduğumuzu göstermek istedik.

Bu vesileyle bu kampanyayı başlatan ve başarılı bir şekilde yürütüp sonlandıran İskeçe Din Görevlileri arkadaşlarımıza, Dernek Başkanımıza ve katkı sağlayan tüm soydaşlarımıza teşekkür ederiz.

Yüce Allah’tan bütün insanlığın bu salgından bir an önce kurtulmasını niyaz ederim. Rabbim yaşadığımız ülkemiz Yunanistanı ve anavatanımız Türkiyeyi ilelebet güçlü kılsın. Bu zor süreçte büyük fedakalık yapıp el birliğiyle yardım sağlayan azınlığımıza da huzur ve afiyet versin ve bereketiyle mükafatlandırsın.


İskeçe Müftülüğü ve İskeçe Din Görevlileri Derneği adına

Ahmet METE
İskeçe Müftüsü