İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜNDE GELENEKSEL AŞURE İKRAMI YAPILDI

12-08-2022

İSKEÇE MÜFTÜLÜĞÜNDE GELENEKSEL AŞURE İKRAMI YAPILDI

 

12 Ağustos 2022 Cuma günü İskeçe Müftülüğü’nde Aşure Etkinliği düzenlendi.

Merhum Faziletli İskeçe Müftümüz Ahmet Mete’nin, Muharrem ayı vesilesiyle, başlattığı ‘‘Aşure ikramı’’ geleneği bu yıl da İskeçe Müftülüğü’ne bitişik olan Mescid-i Atik Camii’nde düzenlendi. Burada Merhum Müftümüz Ahmet Mete, Kur’an-ı Kerim ve dualarla yad edildi

Aşure etkinliğine İskeçe Müftü Vekili Ahmet Hraloğlu ve İskeçe Müftülüğü Şube Müdürleri yanı sıra; T.C. Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’nu temsilen Muavin Konsolos Barış Çulha, İskeçe Milletvekilleri sayın Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran, İskeçe Belediye Başkan Yardımcıları Suha Bekiroğlu ve Levent Karaosman, BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı,  Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan AhmetoğluMustafçova Belediyesi ana muhalafet Başkanı ve eski Belediye Başkanı Cemil Kabza, eski Belediye Başkanlarından Mücahit Dükkancı ve muhalefet liste Başkanları Ahmet Kurt ve Önder Meçoğlu, eski Nahiye Müdürü Hasan Nazır, Bulustra Belediyesi Meclis üyesi Birol İncemehmet ve İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl katıldı. 

Aşure ikramı Cuma namazını müteakiben yapıldı. Aşure dağıtımı merhum Müftümüz Ahmet Mete’nin oğlu Mehmet Mete ve İskeçe Müftülüğü personeli tarafından gerçekleştirildi.

İskeçe Müftülüğü olarak; Muharrem ayı vesilesiyle Mescid-i Atik Camii’nde Aşure ikram etme geleneğini başlatan Merhum Müftümüz Ahmet Mete’yi hayırla yad ediyoruz.