İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

KADINA UMUT TOPLUMA HAYAT PROJESİ DEVAM EDİYOR

12-12-2022

KADINA UMUT TOPLUMA HAYAT PROJESİ DEVAM EDİYOR

 

İskeçe Müftülüğü ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’nin birlikte yürüttüğü “Kadına Umut Topluma Hayat’’ projesinin beşinci toplantısı, 14 Aralık 2022 Çarşamba günü olacaktır.

Hatırlanacağı üzere, geçen yıl “Balkan Kolunda Kadın Olmak” ismiyle gerçekleşen proje bu yıl “Kadına Umut Topluma Hayat’’ ismiyle gerçekleşiyor. Batı Trakya Müslüman Türk Azınlık kadınının sosyal hayata daha çok katılmasını amaçlayan proje çerçevesinde projeye katılan bayanlar her hafta farklı konu ve uzmanlarla bir araya gelecektir. Proje çerçevesinde seçilen kitapları okuyan bayanlar projenin sonunda okudukları kitapların yazarlarıyla buluşacaktır. Yaklaşık 10 hafta süren projenin sonunda kültürel bir gezi ile program nihayete erecektir. Geçen yıl İskeçe’nin Şahin, Ketenlik ve Gökçepınar köylerinde gerçekleşen projeye bu yıl Paşevik, Elmalı ve Koyunköy’de devam edilecektir.

“Kadına Umut Topluma Hayat’’ projesi, 14 Aralık 2022 tarihinde Paşevik köyünde saat 15:30’da, Elmalı köyünde saat 18:00’de, Koyunköy’de ise 16 Aralık Cuma saat 18:30’da gerçekleşecektir. Projenin beşinci hafta konuşmacıları, Psikolog Asime Hasanoğlu ve İskeçe Müftülüğü Vaizesi Fatma Mete’dir.

Etkinliğe bütün kadınlar davetlidir.