İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

KADINA UMUT TOPLUMA HAYAT PROJESİ DEVAM EDİYOR

09-01-2023

KADINA UMUT TOPLUMA HAYAT PROJESİ DEVAM EDİYOR

 

İskeçe Müftülüğü ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’nin birlikte yürüttüğü “Kadına Umut Topluma Hayat’’ projesinin altıncı toplantısı, 14 Ocak 2023 Cumartesi günü olacaktır.

Hatırlanacağı üzere, geçen yıl “Balkan Kolunda Kadın Olmak” ismiyle gerçekleşen proje bu yıl “Kadına Umut Topluma Hayat’’ ismiyle gerçekleşiyor. Batı Trakya Müslüman Türk Azınlık kadınının sosyal hayata daha çok katılmasını amaçlayan proje çerçevesinde projeye katılan bayanlar her hafta farklı konu ve uzmanlarla bir araya gelecektir. Proje çerçevesinde seçilen kitapları okuyan bayanlar projenin sonunda okudukları kitapların yazarlarıyla buluşacaktır. Yaklaşık 10 hafta süren projenin sonunda kültürel bir gezi ile program nihayete erecektir. Geçen yıl İskeçe’nin Şahin, Ketenlik ve Gökçepınar köylerinde gerçekleşen projeye bu yıl Paşevik, Elmalı ve Koyunköy’de devam edilecektir.

“Kadına Umut Topluma Hayat’’ projesi, 14 Ocak 2023 Cumartesi günü Koyunköy’de saat 18:30’da, 15 Ocak 2023 Pazar günü ise Paşevik köyünde saat 12:30’da ve Elmalı köyünde saat 14:30’da gerçekleşecektir. Projenin altıncı hafta konuşmacıları, Uzman Psikolog Seval Osmanoğlu  ve İskeçe Müftülüğü İlâhiyatçı Vaize Emine Bozoğlu’dur.

Etkinliğe bütün kadınlar davetlidir.