İskeçe Müftülüğü Logosu
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI
İskeçe Müftülüğü

MÜFTÜLÜĞÜMÜZÜN BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN GENÇ MÜFTÜLÜK PAŞEVİK ERKEK GRUBU KANDİL ZİYARETLERİNDE BULUNDU

28-01-2023

MÜFTÜLÜĞÜMÜZÜN BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN GENÇ MÜFTÜLÜK PAŞEVİK ERKEK GRUBU KANDİL ZİYARETLERİNDE BULUNDU

 

Müftümüz Mustafa Trampa’nın öncülüğünde İskeçe Merkez, Ova, Yaka ve Balkan bölgelerinde yaşayan genç soydaşlarımız için İskeçe Müftülüğümüzün bünyesinde ‘Genç Müftülük’ faaliyete geçti.

Müftümüz Mustafa Trampa ve Müftülüğümüzün Eğitim Şube Müdürü Din Eğitimi Bilimcisi Sezin Azizoğlu’nun koordinatörlüğünde İskeçe Merkez, Balkan, Yaka ve Ova bölgelerinde Din Eğitimcilerimiz, genç soydaş gruplarıyla Regaib Kandili dolayısıyla bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Buna göre, Paşevik Ortaokul ve Liseli gençlere haftalık atölyeler düzenleyen Müftülüğümüzün Personel Hizmetleri Şube Müdürü Vaiz Din Eğitimcisi Mustafa Kamo ve Genç Müftülük Paşevik Erkek grubu, 24 Ocak 2023 Salı günü, Üç Aylar ve Regaib Kandili dolayısıyla ziyaretler gerçekleştirdi, halkımızın kandilini kutladı ve Müftümüzün selamlarını ilettiler. Müftülüğümüzün Personel Hizmetleri Şube Müdürü Vaiz Din Eğitimcisi Mustafa Kamo ve gençlere Paşevik imamı Sabri Eminkehaya eşlik etti.

Genç Müftülük Paşevik Erkekleri, kandil ziyaretlerinde hediyeler ve Peygamberimizin hadis-i şerifinde buyurduğu gibi tebessümlerini götürdüler. Son olarak, genç soydaşlarımızın kandil ziyaretleri büyük bir memnuniyetle karşılandı.